Son Yazılar
Anasayfa / Yaşam / Güncel Arkadaşlıklar

Güncel Arkadaşlıklar

İşi düştüğünde , arayıp soran ; derdi olduğunda , kardeşim , dostum , abi diyen kimseler …

Bunlar , dünyevi menfaatlerinden başka bir şey bilmeyen ve düşünmeyen , ‘ adam ‘ görünümlü , adamlıktan zerre özellik taşımayan , insancıkların ta kendisidir.

Kişilikleri zamanın gerekleri doğrultusunda renk gösteren , samimiyetsiz , karakter düşüklüğü olan belgisiz zamirlerdir.

Bunlar iman etmek derler , gecelerini, gündüzlerini insanlık edebiyatı parçalamak ile geçirirler ; ama vefa mevzu bahis olunca , kendileri ‘ ben ‘ demekten öteye geçemezler.

Böylelerine iman hakikati üzerine EFENDİMİZ (S.A.V.) ‘in , mübarek ifadelerini sürekli anımsatarak , yaşatmak gereklidir:

” Ahde vefa imandandır. ”

Gerçek arkadaşlar, gerçek insanlar; senin hem dünya iyiliğini hem de ahiret iyiliğini ,canı gönülden isteyen , bunun için her anlamda yardımcı olan katkıda bulunan kimselerdir. İyi zaman , kötü zaman demeden , ‘ vefa ile insanlık ile ‘ yanında olan , bulunan kimselerdir.

ALLAH ( C.C. ) , gerçek arkadaşlıklarımızı, bizler ile birlikte var etsin ve korusun. Günün kişisi olan , insanlık kökünü kaybetmiş , gövdesiz kimselerden bizleri korusun.

Dipnot : Sözlerimiz , kendimizin yaşadıkları üzerine değildir sadece. Son zamanlarda yaşanılan , çevremizde tanık olduğumuz , sözde arkadaşlık örneklerinden , sonuçlar üzerine yazılmıştır.

Saygılar Bizden…

f.d.a.

Hakkında - Deniz Atçeken

Hayata dair her ne varsa onları yaşama gayesinde; adam olabilme mücadelesi içinde...

Check Also

Mutlu Olmanın Yolları

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ YİRMİ İKİ AYET  1-Kibirli olma, alçakgönüllü davran.( İsra 37) 2-Kendini fazla abartma. (Müddesir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.