Son Yazılar
Anasayfa / Serbest / Küçük Notlar

Küçük Notlar

Hayatlarımız, göstermelik, çevremizde olup bitene duyarsız, boş ve mesnetsiz tartışmalar ile kurguladıklarımız. Bananeciliğe sığındığımız bahaneler. Unutulan ve unuttuğumuz insanlığımız.
Dünya yansa bana bir şey olmaz demelerimiz.
Yazık olsun; yazık ettiklerimize…

***

Biz, karanlık bir çağın gençleriyiz.
Karanlığa söveriz lakin; aydınlıklar için de yüreğimizle fenerler oluruz, icabında…

***

Dünya Engelliler Günü bana hep tuhaf gelmiştir. Sebepleri, insani bir gerçeğin özel bir gün içerisinde anımsanması ve bu güne münhasır bir farkındalık meydana getirmek, pek bir samimi gelmemektedir.
Dünya hali. Herkesin başına her şey gelebilir. Sakat kalabiliriz, kör olabiliriz ya da doğuştan bir başka durum ile karşı karşıya kalabiliriz. Burada mesele şudur; biz engelli diye belirttiğimiz bu kardeşlerimiz için ne yaptık? Devletten, bireye uzanan bu geniş yelpaze de şahsım da dahil olmak üzere, engellilerimize yönelik, onların sorunları noktasında neler yapabildik?
Engelli diye tabir ettiğimiz insanlarımızı, sadece 3 Aralık’ta mı anımsayacağız.
Yoksa her birimiz ‘ vicdani engelli ‘ miyiz…

***

Yediğiniz, içtiğiniz sizin olsun da fotoğrafını çekip paylaşmak nedir, sükut edelim dedik de sabır da bir yere kadar. Allah korkumuzda mı kalmadı. Endişem fotoğraf hususunun başka şekil ve paylaşımlarda olmasıdır! Anlayana…

***

Nezaket, incelik, özür dilemek ve adabı muaşeret esasları kişiye göre farklılıklar göstermez. Herkes için geçerli olgulardır.
Hele ki bir Müslüman için. Sebebi derseniz şayet; yukarıda ifade ettiğim hususlar noktasında en büyük örnek ve gerçek Peygamber Efendimiz HZ. MUHAMMED ( S.A.V.) ‘dir.

***

Biz hep ‘ sevmek ‘ ten yana tavır aldık.
Ve tavrımız hep aynı idi.
Seni seviyorum duruşu idi…

***

Ne zaman canım sıkkın olsa, kederlensem ve huzursuz olsam, bir Kemal SUNAL filmi izlerim.
Gülümsemenin içtenliğine ve sadeliğine ulaşırım.
Herkese bir Kemal SUNAL tebessümü her zaman iyi gelir.

***

Bir insana verdiğiniz önem, alakadarlık ve ilginiz o insanın kendisinde kimlik değişikliği meydana getiriyorsa, haddini aştırma noktasına ulaştırıyorsa özetle sen olsan da olur olmasan da dedirtiyorsa kendince, o kişilerin ‘ karaktersiz ‘ olduğunu, zamana ve mekana göre kendisine kıymet verenlere davranış farklılıkları gösterebilecek düzeyde ‘ insancıklar ‘ olduğunu bizlere göstermektedir.

f.d.a.

fdadeniz07@gmail.com

facebook.com/deniz.atceken.9

@fdadeniz (Twitter)

fikirbizim.net/author/fda/

yazarya.com/Kategori/yazarlar/fikret-deniz-atceken/

Hakkında - Deniz Atçeken

Hayata dair her ne varsa onları yaşama gayesinde; adam olabilme mücadelesi içinde...

Check Also

Bir Kar Duâsı

Zorluğuna rağmen, rahmettir kış. Zahmetinde huzur kılınan, rahmet mevsimdir kış… Masumiyetin, rahmet ile marifet kılındığı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.