Son Yazılar
Anasayfa / Serbest / Öyle Bir Geçer İnsanlık

Öyle Bir Geçer İnsanlık

İnsanlık mı diye kendi kendimize söylenmeyi bırakalım artık . İçimizde birileri insanlıktan öyle uzak ki vicdanı ebediyete intikal etmiş bir kayboluş içinde.

*

Halbuki her manevi sohbetin ikliminde ‘ , anlatılan mesele idi , emek veren , emekçi kimselere gösterilmesi gereken saygı ve insanlık. Peygamber Efendimiz ( s.a.v. ) ‘ in , bu husustaki duruşu ve hassasiyeti anlatılırdı.

*

Hani her şeyimizi şeklen yaşamaya ve anlamaya odaklandığımız zamanlar ! İşte o zamanlardan biri bugün. Dinlediğini ve bildiğini sadece teoride bırakan , şekil üzerine yaşayan, dünyacı , maddeye bağımlı insancıklar !

*

Emek hassasiyeti bitmişti insanlarda biliyorduk ; fakat insanlık bu denli kaybolmaya gebe olmamalı idi.

Alın teri ile helâlinden kazanma derdinde olan insanlara yapılan bu zulüm , abad olmaya en evvelinden hazır bir berbatlık içerisinde son bulmaya yakındır elbette. Çünkü Hak ( c.c. ) , masuma , emekçiye yapılan zulmün bedelini fazlası ile ödetir , zalimlere…

*

Hepimiz , ben , sen , herkes !

İnsanlığımızı sorgulamalıyız ve bunu yaparken , öz benlik ihtiraslarımız ile değil ; hakikatin bizlere sunduğu vicdan ile Eşref – i Mahlukat olan insanın esas ve öz gerçeği ile yapmalıyız.

Saygılar Bizden.

f.d.a.

Hakkında - Deniz Atçeken

Hayata dair her ne varsa onları yaşama gayesinde; adam olabilme mücadelesi içinde...

Check Also

Cuma Mesajımız

es-selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtuhû. Peygamber Efendimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem- : Bir rivayette …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.