Son Yazılar
Anasayfa / Serbest / Bir 17 Ağustos Yazısı

Bir 17 Ağustos Yazısı

17 AĞUSTOS 1999…

HAYATLARIN DEĞİŞTİĞİ, İBRETLİK, TRAJİK VE DRAMATİK HİKAYELERİN BAŞLANGICI BİR ZAMAN…

ON YAŞINDAYDIM. ÇOK NET HATIRLIYORUM O GÜNLERİ. İNSAN OĞLUNUN ASLINDA NE KADAR DA ACİZ BİRER YARATIK OLDUĞUNU GÖSTEREN GÜNLERDİ. VE BİZ ASLINDA HEPİMİZİN BİRBİRİMİZE NE KADAR MUHTAÇ OLDUĞUNU İDRAK ETTİĞİMİZ ZAMANLARDI.

SENELER GEÇTİ. VE O GÜN Kİ BİRLİK VE BERABERLİK HAVASI BİTTİ. ACİZİYETİMİZİ UNUTTUK. BEN DEDİK, ÇIKARLARIMIZ DEDİK. VE ASLINDA YAŞADIĞIMIZ FELAKETTEN NE TÜR SONUÇLAR ÇIKARABİLECEĞİMİZİ UNUTTUK. İNSANLIĞIN GEREĞİ OLAN BİR TAKIM VAZİFELERİMİZİ HATIRLAMAK İSTEMEDİK YA DA UNUTTUK.

HER FELAKET İBRETLER VE DERSLER TAŞIR KENDİ İÇERİSİNDE. İBRETİMİZ BİRLİK VE BERABERLİK OLSUN… VE İNSANİYETLİĞİN DIŞINDA VAR ETTİĞİMİZ HEZEYANLIKLARIMIZI BİR KENARA BIRAKALIM.

FANİ DÜNYANIN FANİ HESAPLAŞMALARINI BİTİRELİM. KİN, NEFRET, ÖFKE, GEREKSİZ VE HADDİNİ AŞAN HIRSLAR VS. İNSANLIĞA AİT OLMAYAN TÜM UNSURLARDAN UZAK DURMAYA GAYRET EDELİM.

ALLAH (C.C.), BİZE ŞEFKAT TOKADINI İNDİRMEDEN, YANLIŞLARIMIZI VE DE HATALARIMIZIN FARKINA VARABİLMEYİ VE BUNLARI DA TELAFİ EDEBİLMEYİ BİZLERE NASİP ETSİN.

* ALLAHU TEALA BİR DAHA BÖYLE FELAKETLERİ YAŞATMASIN. DEPREMDE HAYATINI KAYBEDEN KARDEŞLERİMİZİ DUA İLE ANIYORUZ.

SELAM, DUA, MUHABBET VE HÜRMET İLE…

f.d.a.

facebook.com/deniz.atceken.9

@fdadeniz (Twitter)

fikirbizim.net/author/fda/

yazarya.com/Kategori/yazarlar/fikret-deniz-atceken/

fdadeniz07@gmail.com

Hakkında - Deniz Atçeken

Hayata dair her ne varsa onları yaşama gayesinde; adam olabilme mücadelesi içinde...

Check Also

Bir Kar Duâsı

Zorluğuna rağmen, rahmettir kış. Zahmetinde huzur kılınan, rahmet mevsimdir kış… Masumiyetin, rahmet ile marifet kılındığı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.