Son Yazılar
Anasayfa / Yaşam / Bu Dönem Takdir Aldım !

Bu Dönem Takdir Aldım !

Bir kağıt parçası ile evlatlarımızın kapasitelerini ve zekalarını sorgulamayın !

Önemli olan onların birey olarak eğitimli, kültürlü ve vicdanlı karakterler olarak , ülkesine , devletine ve tüm insanlığa nasıl faydalı biri olarak yetişecek , bunlara bakmalıyız.

Gençlerimizin notları, onların eğitim derecesini ve kişilik düzeyini ortaya koymaz. Ortada not anlamında bir başarısızlık varsa; sorumlu sadece öğrenci değildir. Her açıdan meseleye bakmak gerekir.

Gençlerimizi rencide edecek , onları olduğundan fazla hırpalayacak, onları akranları ile kıyaslayacak her davranış; özgüvenini kaybetmiş insanların yetişmesine sebeptir.

UNUTMAYIN !
Yarış sadece öğrencilerimiz arasındadır.

Evlatlarımızın kapasitelerine uygun , verimli , kendine öz değerler katacak, kaliteli bir eğitim ve öğretim sistemini , bizler evlatlarımız için yerine getirmek mecburiyetindeyiz.

DİSİPLİNLİ , DÜZENLİ , KEYFİYETE DAYALI OLMAYAN, PLANLI VE PROGRAMLI BİR ÇALIŞMA DÜZENİ ÖNCELİKLE SAĞLANMALIDIR.

Onlara mevcut başarısızlıklarının sebeplerini ortaya koyarak, nokta atışı önlemler ve çözümler ile gençlerimizin not anlamında yaşadığı başarısızlıklarını çözebiliriz, belirli kısıtlamalar ile uygun cezalandırılmalar yapılabiliriz.

HATIRLAMAK GEREKİR !

ÖNCELİKLE SAĞLIKLI OLMALARI , ONLARIN AHLÂKLI , İNANÇLI, VİCDANLI , DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN , SAYGILI , AMAÇLARI OLAN , İNSAN , CANLI SEVGİSİ İLE VATAN SEVGİSİ İLE YETİŞEN , ‘ KUL HAKKINI ‘ BİLEN ve GÖZETEN İNSANLAR OLARAK YETİŞMESİ ÖNEMLİ VE ESAS OLANDIR.

f.d.a.

Hakkında - Deniz Atçeken

Hayata dair her ne varsa onları yaşama gayesinde; adam olabilme mücadelesi içinde...

Check Also

Mutlu Olmanın Yolları

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ YİRMİ İKİ AYET  1-Kibirli olma, alçakgönüllü davran.( İsra 37) 2-Kendini fazla abartma. (Müddesir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.